Emerging apostel Lieke

apostelliekeGoedgelovig-lezeres Lieke is ‘emerging’. In het kader van onze reeks satirische levensliederen schreef ze na haar topnummers ‘Het Gristenlied’ en ‘Oerendhard’ ook een passend kwijl afscheidslied voor Juliana columnist Bram Rebergen, getiteld ‘Bram Rebergen bedankt’. Als ervaren Lingo-deelneemster of Char-kijkster (wat is het, Lieke?) ontdekte ze met wat oefenen waar de geheimzinnige ‘E’ in Peter E. Vlug voor staat. Maar haar ambities reiken verder. Hedenavond stuurde ze een open sollicitatie aan het Emerging Church Netwerk voor de functie van eerste vrouwelijke apostel. Aangezien we hier spreken over een mogelijk historische ontwikkeling, geven we haar sollicitatiebrief een eigen ’Ei van Columnus’ op Goedgelovig. Immers haar succes zal straks ook op ons afstralen. En als het niks wordt met die apostelfunctie, bijvoorbeeld omdat ze liever Erik, een emerging man, hebben, dan kan Lieke altijd nog Bram Rebergen opvolgen als columnist.

OPEN SOLLICITATIE

Aan de Raad van Bloggers van het Emerging Church Netwerk Nederland,

Naar aanleiding van de berichten op Goedgelovig wil ik graag van de gelegenheid gebruik maken om te solliciteren naar de functie van eerste vrouwelijke apostel in het Emerging Church Netwerk.

Als emerging theologe, emerging moeder, emerging schrijfster, en alt in het kerkkoor (alt worship dus) ben ik in elk opzicht gekwalificeerd. Ik heb een mening, die ik zeer mondig kan ventileren, vooral als reactie op weblogs. Het was toch een voorwaarde om reactionair te zijn?

De meeste rekwisieten die u vraagt heb ik in huis. Ik heb net bij de Xenos een prachtige set kaarzen gehaald voor mijn emerging huisaltaartje. Mijn man heeft een Macbook die ik af en toe mag gebruiken. Bij mij in de kerk kan ik ook nog wel een projector scoren. Een zonnebril ligt nog in de auto. Ik heb heel oorspronkelijke emerging ideeën, zoals op zondag in plaats van de kerkgang een heerlijke boswandeling maken.

Aangezien de Emerging Church nog geen vrouwelijke apostels heeft, bied ik mij hierbij aan. Ik beschik over een bijzondere emerging kookzalving en kan dus zelfs het concept ‘huisfeesten’ van apostel Vlug nog helpen verbeteren. Alleen fondue met bier is ook een beetje kaal.

Het salaris en andere emolumenten kunnen we in een persoonlijk gesprek nader bepalen, ik kan leven met de Balkenende-norm. Aanstelling kan vanaf 1 januari, december is zo’n drukke maand voor de kinderen.

Indien u nog vragen heeft, dan ben ik natuurlijk bereid om één en ander toe te komen lichten in een gesprek in de Starbucks of een ander emerging etablissement. Ik hoop snel iets van u te vernemen.

Hoogachtend,

Lieke

19 Reacties

  1. Wow, Lieke! Zo’n stoere, zelfverzekerde, blonde apostel die van aanpakken weet, wie wil dat nou niet?!

  2. Hoi Lieke

    komt dat ff goed uit dat we Zaterdag-middag (13:00 uur) in Kunst en eerlijke Koffie, Twijnstraat, Utrecht een meeting van het Emerging Netwerk hebben!

    Wat leuk dat we een apostel in ons midden mogen ontvangen. Je begrijpt natuurlijk wel dat we je willen instralen met een kopje eerlijke koffie en tony choc browny die je hierbij krijgt aangeboden namen heel Emerging Nederland.

    Welkom Lieke! Tot morgen!!

    (sorry Erik, maar een vrouwelijk apostel vind ik na Junia uit Rom. 16 toch echt wel weer eens tijd!)

    @GG, komen jullie ook? Je hoeft je niet bekend te maken, OK?

  3. * mond zakt open*

    ..indrukwékkende zelfpresentatie, lieve Lieke..

    ( maar wát is nu eigenlijk je boodschap..?)

  4. hahahaa…

    maar de beamer is er teveel aan ((tenzij je hem gebruikt als attribuut in één of ander objectles over de gevaren van conceptuele afgoderij – oeps ik het het woord ‘objectles’ niet mogen gebruiken ) en de macbook te weinig…

    En hetzelfde probleem als bij Filip De Cavel, je bent niet zwart (tenminste als ik op de foto af ga).

  5. @ Felix: Dank je, jij mag in mijn apostolisch team.

    @ Johan ter Beek: Eerlijke koffie en chocola? Komt iedereen dan ook ‘eerlijk’ naar die bijeenkomst, dus op de fiets en met de trein? Weet je, ik woon in Groningen, da’s niet naast de deur. Maar ja, ik moet wat over hebben voor een solliciatie. Kunnen we de deal dan wel meteen rond maken? Ik hou niet zo van tweede en derde rondes.

    @ loneman: Dat snap jij niet hè… maar jij hoort dan ook niet bij de Emerging Church.

    @ filipdecavel: Nee, ik ben niet zwart en ook niet lesbisch. Val ik nu af?

  6. @ Lieke

    Zeker. Tot morgen! Ik reken hierbij op je…

  7. Is er al een apostolische naam voor Lieke ingegeven? Er moet toch minimaal een extra hoofdletter met punt achter haar naam.
    Maar een soort van Saulus -> Paulus ontwikkeling is natuurlijk ook mogelijk.

  8. Misschien is de naam LudIEKE misschien iets? Apostel LudIEKE ;-)

  9. Geïnspireerd door Peter En-nu-ik-weer Vluggertje heb ik mij vannacht door ‘diepgaande Bijbelstudie van Koning Jezus’ laten onderwijzen. Het is mij daardoor duidelijk geworden, dat ik niet als een Saul op Davids plek moet gaan zitten. Met andere woorden er is aan mij geopenbaard dat mijn zalving overgegaan is naar Lieke. Zij is de uitverkorene. Het is een moeilijke les voor mijn grote mannelijke ego, maar het is niet anders.

    Lieke, je mag mij in het gesprek gerust noemen als lid van je ‘comité van aanbeveling’.

  10. Sjit, ik moet nu nodig weg om op tijd op die apostelinzegendienst in Utrecht te zijn, maar buiten sneeuwregent het, terwijl de winterbanden pas volgende week op de auto komen, en ik kan onze TomTom niet vinden. Grrrrr.

  11. @Lieke: die apostelinzegendienst moet je niet missen hoor! Anders mis je je ‘bestemming’… zou Mattheus van der Steen (ook apostel?) van TRIN dan zeggen…

  12. ik vertrouw er helemaal op, Lieke dat de TOM TOM WRIGHT je op de juiste bestemming aan doet komen…

  13. Lieke, heb je het gehaald? Die Tom Tom Wright is leuk voor theologen die hun weg proberen te vinden in de Emerging Church, maar in de auto werkt hij wat minder praktisch.

  14. @ Johan ter Beek: Sorry joh, het is me niet gelukt, wat een afgang. Eindelijk m’n TomTom gevonden – toen was het al half één – en in m’n milieuvriendelijke emerging auto gesprongen. Iets ten noorden van Assen bliepende rode lampjes. Autopech. Een half uur gewacht op Route Mobiel en toen naar huis getakeld. En dat in dat pokkeweer. Ik heb gesmacht naar een bak warme eerlijke koffie met brownies. Thuis gelukkig me voor de open haard kunnen uitrollen, terwijl m’n man naar de auto keek. Een of andere stuurbekrachtigingspomp is stuk. Einde apostolisch avontuur.

    Misschien kan ik het solliciatiegesprek ook voeren met jullie emerging bisschop in het noorden van het land, die Boele Emergingstra of hoe heettie, in Siddeburen? Dat zou mij tijd schelen. Heeft hij mandaat om het ook meteen contractueel af te ronden en die inzegening te doen? Ik wil namelijk zo snel mogelijk aan de slag om de Emerging Church apostolisch te hervormen.

  15. Ha ha, die lieke… nou ja, je hebt het in ieder geval geprobeerd… respect!

    Hierbij benoemen we je maar tot Emerging Apostel van het Noorden en vraag ik Boele je in te zegenen. Als we weer een meeting hebben dan laat ik het je weer weten. Stuur mee een mailtje: jjterbeek at dv-mail.nl

    mzzl, Johan

  16. @lieke

    ..mag ik zelfs geen proseliet worden..?
    Ik beloof je dat ik erg goed kan faken..!

  17. @Lieke
    Iets mis met je stuurbekrachtiging… laat van Pastoorkramp dat maar niet horen!

  18. Ja is ons krampje op vakantie ofzo?? Ik mis zijn bedekking toch een beetje. Het is net even anders allemaal.
    @ Lieke haal dit mannenbolwerk even neer ja. Vijftien kerkels die zichzelf geweldig vinden. Dat is EC Nederland?? Wat is er dan zo anders dan aan de Rooms Katholieke kerk? Ik dacht dat die emurgers zo vernieuwend waren… plaag plaag.. ;) . Doet me toch denken aan de collum van Wauwel. Net doen alsof je vliegt maar dan in een simulator ipv een echt vliegtuig met vliegbrevet.

  19. @Lieke … helaas !! — je studeert dan wel theologie,
    maar om in aanmerking te komen voor het geestelijk
    ambt van apostel, moet je eerst een poosje hebben
    ge`profeteerd !! — en pas daarna, volgt mogelijker^
    wijs het LEER_PAD richting : het apostelschap —
    een geestelijk ambt, bestemd voor de meer gerijpte
    & charismatische gelovige ….

Reageer