Manna: kritiek niet gewenst

mannabanner21Manna Vandaag, de website voor gristenen die gezellig samen willen groeien maar niet mogen reageren, houdt zich niet alleen strikt aan de 10 antiblog geboden van de EA, maar begint volgens enkele Goedgelovig-lezers ook steeds meer op een evangelische kerk te lijken. Dit betekent volgens lezer Felix ”wel tienden betalen, maar waag het niet om kritiek op de voorganger te hebben.” Aanleiding is de toenemende moderatie van de site, waarbij kritiek op Manna zelf niet wordt getolereerd, getuige de reactie van lezer Joël, die dacht Johan Bos wel even te kunnen imiteren op het Manna-forum. Zijn opmerking dat de site “de sfeer ademt van 50plussers die net het internet hebben ontdekt” viel niet in goede aarde. De hele discussie werd verwijderd, en Joël werd geband en krijgt zijn geld niet terug.

Lezers Johan en Ruitje dreigen nu hun lidmaatschap eveneens op te zeggen. Toch jammer, dan missen ze net die interessante discussie over de gedichten van Nel Benschop. Lezeres Lieke komt met het voorstel om Manna om te dopen naar Banna (van geband worden) of - om in het woestijnvocabulaire te blijven – Mara Vandaag (van het water dat bitter werd). Directeur Leo Hebbez Jabez Habets heeft nog niet gereageerd op de affaire, en ook Habakuk.nu, doorgaans niet om een mening verlegen, hult zich in stilte over deze schending van de vrijheid van meningsuiting.

Goedgelovig is maar wat blij met de nieuwsdienst van Manna Vandaag. Hoe moeten we anders op de hoogte blijven van alle evangelische hypes en curiosa? Daarom helpen we deze onmisbare site graag een handje met haar promotie. Plaats één van de Banna Vandaag-banners op je blog met een linkje naar ofwel dit bericht, ofwel de aanmeldpagina van Banna. Heb je liever een geestvervulde banner van een geestvervuld blad, kijk dan even hier.

mannabanner3

39 Reacties

  1. Haha, dit móet wel weer een item worden op gristelijk internet.

    Wat doet de redactie trouwens zo vroeg/laat op? :o

  2. opbouwend commentaar kun je als kritiek
    weg zetten
    maar gaat die vlieger dan altijd wel op?

    Het klopt dat velen leiders moeilijk
    kunnen omgaan met correktie deze
    vijftig plus generatie is vaak zelf gedomineerd geweest door een generatie die totalitair gezag uit oefende in de jaren
    zestig brak daar over een revolutie uit.

    Gelukkig kan johan er wat van leren en
    wie weet joel ook want ,
    woorden op de juiste toon gebracht
    klinken als muziek in de oren en ik
    denk zeker dat het goed is dat er ruimte
    word gemaakt voor frisse en heldere
    ieden.

    Helaas zien de meeste leiders niet dat
    de jeugd vandaag de leiders van
    morgen zijn dus samen op weg gaan
    is belangrijk iedere generatie word zo
    weer op een eiegn manier bereikt!

    Laten we hopen dat we niet vast
    roesten in tradities maar bidden dat
    de volgende generatie het verder en
    beter er af brengt dan de hudige
    dat zou een geweldige uitdaging wezen.
    gelukkig dat ik ook een ouweknar ben
    die blij is met de nieuwe en
    vernieuwende generatie.

    Op bowende kritiek is gewenst om ons
    scherp te houden en ik ben blij met
    betrokkenheid van ons allemaal in het lichaam van Jezus christus wat zig kerk tracht te noemen met de velen
    mogelijkheden daar in shalom

  3. Wauw, zo met die regelafbreking enzo lijkt de reactie hierboven net een gedicht :)

  4. Dat idee had ik ook al :P .
    Maar goed, mooie post! Banna vandaag :P . Geniaal.

  5. Ik lig in een stuip. Leuk dat jullie m’n idee gebruikt hebben. :-)

  6. @Lieke: was ook erg leuk idee van je, dus GG zou wel stom geweest zijn als ze dat niet hadden overgenomen ;-)

  7. Satirisch teamwork van redactie en lezers levert altijd leuke dingen op. Dat zouden meer sites moeten doen. ;-)

  8. Nou, ik heb reactie van MV… ik kan mijn geld niet terug krijgen en zit tot augustus 2009 vast aan MV. En ze hebben niet eens geantwoord op mijn vraag hoe ik de mail moet stoppen van studietjes of dagelijks Manna (die ik niet eens las, omdat het voor mij niet nieuw was door alle bijbelstudie ik geef en eigen studie…).

    Ik hoop daar nog antwoord op te krijgen…

    Daar gaat mijn 18,50 euro… Had ik een leuke cd of een boek voor kunnen kopen, twee t-shirts bij MS-mode of drie heerlijke flessen rode wijn (een Merlot of Shiraz Cabernet) snik :-(

  9. Er is overigens sprake van misleiding. Dit staat onder artikelen (en het commentaar van Bos die juist uitdaagt te reageren met zijn prikkelende stukjes:

    ‘Reageren? Dat kan via het forum, als je inlogt op de deelnemerssite.’

    Daar wordt dus niet bij gemeld dat het geld kost!!!!

  10. haha, leuk bericht – alle ophef van de afgelopen tijd in 1 bericht. helemaal leuk

  11. @ Ruitje: Formeel staan ze in hun recht, want op de aanmeldpagina staat:

    “Hartelijk welkom! Fijn dat jij ook gaat meedoen.
    We weten zeker dat je er geen spijt van zult krijgen.
    Deelname aan Manna-vandaag kost € 1,50 per maand, bij een deelname van tenminste een jaar.”

    Alleen dat “wij weten zeker dat je er geen spijt van zult krijgen” is een bewering die ze nooit waar kunnen maken. Want blijkbaar zijn er al verschillende mensen die er spijt van hebben omdat de site niet aan hun verwachtingen voldoet. Als Manna lef had, dan zouden ze mensen die niet tevreden zijn hun geld terug geven.

  12. Bij deze heb ik de site van goedgelovig vewijderd uit mijn favorieten. Als jullie naar de oorzaak hiervan gezocht hadden, hadden jullie respect voor dit besluit.

    Jullie zijn niet góed gelovig.

    henk.

  13. @ Henk: Werk jij nog met ‘favorieten’? Da’s zoooo jaren ‘90 van de vorige eeuw. We hebben tegenwoordig RSS, weet je.

    Waarom zou GG naar de oorzaak van jouw besluit moeten zoeken? Waarom is dat besluit zo hemelschokkend en zou het respect af moeten dwingen? Vertel…

    PS: Je kunt ook té goed gelovig zijn… ;-)

  14. PATS! Henk maakt de klassieke fout: GG is niet goed gelovig… Dus slecht gelovig.

    Oordeel niet, opdat je niet ge… enfin.

  15. @Johan en Kaas,

    Jullie happen direct …..

    Op deze wijze ging het ook op Manna.

    Mogen jullie zelf (be)oordelen, ik ook…….

    Dit heeft geen enkele waarde, sluiten maar deze site!

    henk.

  16. @ Henk: Hap-hap. Kan aan mij liggen, maar ik snap je punt niet. Op Manna waren onze comments allang weggemodereerd, maar hier staan we nog gewoon met z’n allen. Dus leg het even uit als je wilt.

  17. Henk, je hebt wel verstand van goede websites maken, dat moet ik je nageven… Heel erg leesbaar op een Mac!

    Veel heil, zegen en zalving gewenst in je bediening broeder…

  18. @kaas: Hij PROBEERD het tenminste. Go brother. Het hoofdstuk frames heb je gehad, op naar hoofdstuk 2. Misschien dat we hier een hoekje net HTML-tips kunnen beginnen ;-)

  19. Volgens mij snap ik zijn punt wel hoor… :P Waarschijnlijk heeft mannavandaag de comments uitgezet omdat bezoekers elkaar af gingen zeiken – maar ja. (ik snap de reacties jegens zijn site niet helemaal, of is dat ook satirisch?)
    Het voordeel van het hebben van comments weegt, mijns inziens, wel op tegen het nadeel ervan, dus ja… Maar goed. Banna vandaag. Het is te geniaal bedacht.

  20. In de Manna-banner staat: “Piet, een persoonlijk woord van God voor jou vandaag.” Hoe kan het nou persoonlijk zijn als je iedere bezoeker Piet noemt?

  21. @ Druif: probeerT

    kennen jullie elkaar allemaal? ik heb zo de indruk dat er de hele tijd allerlei verkeer is onder goedgelovig lezers dat ik me bijkans eenzaam voel
    zonder deze site had ik hier nooit van geweten denk ik

  22. snap ook niet helemaal waarom mensen zich druk maken over wat er op banna gebeurt. het lijkt me suf en tijdverspilling bovendien..

  23. @fordo: volgens mij kennen wij elkaar alleen maar van GG en sommigen van Manna-Vandaag.

  24. @fordo: en daar hoor jij toch ook bij? So you’re not alone :-)

  25. @ CC: Dat viel wel mee, dat afzeiken. Het punt is dat MV geen duidelijke ‘netiquette’ heeft geformuleerd en bovendien de discussies niet modereerde. Je hebt altijd een paar notoire lastpakken die ofwel hun eeuwige stokpaardjes berijden ofwel gewoon bot reageren. Die moet je even tot de orde roepen. Tegenwoordig kun je als nieuwsmedium niet meer aankomen met een site waar NIET op nieuws kan worden gereageerd. En eerlijk gezegd snap ik het probleem niet zo, want je hóeft die comments natuurlijk niet te lezen.

  26. Grappig. Als ik http://www.banna-vandaag.nl in de adresbalk van m’n browser typ, geeft Google direct als suggestie http://www.manna-vandaag.nl.

  27. @Kaas: wat een heerlijke bijtende reply :lol:

  28. @felix: dat is echt grappig :-) Zouden ze bij MV de bui al hebben zien hangen en de jumper hebben geregeld?

  29. @Lieke
    Ondanks de kerstversiering verkoop in de bouwmarkten e.d.: het Sinterklaasfeest is in aantocht en dus is iedereen in Nederland eigenlijk een beetje Zwarte Piet. Met al een paar dichtregels in het hoofd, of leuke ideeën voor smerige of niet te openen surpriseverpakkingen enz. enz.
    Dat weet Leo, hoewel in Duitsland, ook en dus is die Piet banner heel persoonlijk!

  30. alle banna,s nog aan toe de groetjes van ralf zijn geest kwam weer uit de fles!

  31. @ fordo: herkenbaar punt, we moeten gewoon nog een paar maanden volhouden, dan wordt er ook op ons gereageerd denk ik :P

  32. Toch jammer hoor. Stuurt God banna uit de hemel, omdat er na gedegen marktonderzoek bleek dat daar toch echt een vreselijke honger naar was, gaat het volk weeeeer mopperen. Die mensen zijn ook nooit tevreden, zeg :D

  33. Terug naar de vleespotten van GG, jullie!

  34. Een lekkere tournedos of entrecôte gaat er wel in ;-)

  35. @ Lieke: Die ‘Piet’ komt van ons. Het is een balkje waar je je eigen naam in kunt geven. Vervolgens word je elke keer als je op de Manna-site komt persoonlijk aangesproken.

  36. Ha Fordo,
    Ik ken je wel hoor. En ik lees je comments.

  37. gezeur altijd over evangelische kerken … *zucht*

  38. Lees net dat Manna de reactiemogelijkheid weer gaat openen. Maar alleen leden kunnen reageren (kost je 18,50 per jaar…). Gratis reageren, zoals bij GG en Habakuk, kan dus nog steeds niet…

    :-(

  39. @ Ruitje: Gezien. Manna heeft hiermee een enorme sprong in de toekomst gemaakt. Een dergelijke vooruitstrevendheid hadden we echt niet verwacht, daarom wijden we er opnieuw een berichtje aan.

Reageer